Ettevõte

Innovatiivne äpp, mis võtab vastu külalisi, avab uksi ja kutsub lifti

4 minuti lugemine

Uksekaardid on minevik. Peagi on võimalik elada suisa võtmevaba elu, kus koduukse lukustamiseks peate tegema oma nutitelefoni ekraanil vaid näpuviibutuse. Garaaži avamine käib samas süsteemis. Tööle jõudes ootab teid all lift, mis viib teid just õigele korrusele. Liftist väljudes pakub äpp võimalust sama kerge liigutusega avada teie ees olev uks. Sama rakenduse abil sisenete oma kabinetti. Mitte mingeid uksekaarte ega võtmeid. 

Just selline näeb välja Ninja Solutions OÜ tegevjuhi Madis Laasi uksekaardi- ja võtmevaba elu. “See kõik on võimalik.” Ja just praegu on ettevõte uudse teenusega aktiivselt turule sisenemas ja LHV abiga uusi investoreid kaasamas.

Moodne maja võtab ise külalisi vastu

Ninja Solutions’i pakutav teenus, mille hulka kuulub telefoni äpi abil uste avamine, lifti kutsumine, külaliste ja ka kulleri toodud pakkide vastuvõtmine, see kõik on hetkel suunatud büroohoonetele. Kuid Madis Laas ei välista, et lähitulevikus saab nende poolt välja töötatud süsteemi abil siseneda ka moodsatesse kortermajadesse või hotellidesse.

Antud rakenduse väljatöötamisel oli esimeseks etapiks süsteemi sidumine liftidega. Koliti uude büroomajja. Olid olemas nii oskus kui ka tahtmine ise äppe luua. “Mõtlesime, et kuidas saaksime moodsamalt oma külalisi vastu võtta,” meenutab Madis Laas idee sünnihetke. 

“Oleme süsteemi arendusse pannud umbes 1,5 miljonit eurot,”

Tänasel päeval näeb külalise seisukohast süsteem välja nii. Külaline saab kasutada fuajees olevat tahvelarvutit. Esmalt tuleb ekraanilt valida ettevõte ning seejärel konkreetne isik, kellega on kohtuma tuldud. 

“Võõrustaja telefon heliseb ja ekraanile ilmub fuajees oleva tahvelarvuti kaamerast pilt. Olles teadlik, et mul on kohtumine, siis teen äpist ühe liigutuse ja saadan külalisele lifti vastu.” Muidu on liftisõit kõrvalistel isikutel võõrustaja korrusele keelatud.

Järgmiseks lisati rakendusele süsteem, mis võimaldab kasutajal liikuda majas ringi uksekaardi vabalt, kasutades ustest sisenemiseks äpi sisse kuvatud nuppe. 

“Kui hoone administraatori poolt meie lahendust vaadata, siis maja omanik saab anda rentnike esindajatele igaühele omad personaliseeritud õigused,” selgitab Madis.

Näiteks rentnik A saab valitseda korrust 2 ja rentnik B saab valitseda korrust 4 ja 5 jne. Rentnik edastab oma inimestele, kas siis gruppide kaupa või personaalselt igaühele nö digitaalse võtmekimbu, mis võimaldab tal avada ja sulgeda just talle kasutamiseks lubatud uksi. 

Turvalisem, kui uksekaart

Lisaks ka turvalisuse küsimus, mis räägib äpi kasutamise kasuks. “Üheks suureks ja üldlevinud turvariskiks on see, et büroohoonete omanikel või rentnikel puudub ülevaade kui palju magnetkaarte väljas on,” arutleb Madis Laas.

Ninja süsteem annab reaalajas ülevaadet, kui palju on kasutajaid: kellel on millised õigused. Süsteem näitab soovi korral ära ka, millisel hetkel, milliseid uksi on avatud. Õiguseid on võimalik vaid paari klikiga kas juurde anda või vähemaks võtta.

Selline pilt ilmub võõrustaja ekraanile, kui külaline fuajees olevast tahvlist palub sissepääsu. (C) Fotod: Siim Männik

Süsteemi turvalisuse tagavad aga omakorda tänapäevased mobiiltelefonid, mis on varustatud biomeetriliste tuvastusseadmetega – näpujäljelugeja ja näotuvastus.

“Iga ukse kõrvale on sellist seadet liiga kallis paigaldada. Täna kannab iga inimene neid oma mobiiltelefonis kaasas. Selle kaudu saame öelda, et lahendus, mida pakume on turvalisem kui kopeeritavad magnetkaardid või võtmed.” 

Seda väidet kinnitab ka fakt, et tavalisest uksekaardist, mis enamikes büroodes kasutusel on, saab vaid 10 euro eest spetsialist hõlpsasti koopia teha. Võtme dublikaadi tegemine käib veel lihtsamalt. 

Kolmanda funktsioonina pakub Ninja pakiautomaadi süsteemi, läbi mille saab igaüks oma posti kätte fuajees asuvast integreeritud Cleveroni pakiautomaadist. Kuller ei pea enam mööda korruseid voorima ning jätab saadetise pakiautomaati. Äpp annab paki saajale saadetise saabumisest teada.

Laasi sõnul on nad hetkel jõudnud sinnamaani, kus inimese tööga võrreldes on nende pakutav automatiseeritud lobby teenus odavam, praktilisem ja turvalisem.

Kolm aastat ja 1,5 miljonit eurot

Ninja süsteemi kallal on kolm aastat jutti igapäevaselt tööd teinud 7-8liikmeline tiim. “Me oleme arendanud seda teenust põhjalikult ja kvaliteetselt.” Süsteemi välja töötamisele on kulutatud kopsakas summa raha ja hulk töötunde.

“Oleme süsteemi arendusse pannud tänaseks umbes 1,5 miljonit eurot,” lisab Madis, et kvaliteetne toode maksabki palju raha.

Kui palju maksab?

INDOOR.NINJA TEENUS KOOSNEB KOLMEST MOODULIST:
1) LIFTIMOODUL
2) POSTKASTIMOODUL
3) LUKUSÜSTEEMID

ÜHE MOODULI KUUTASU ON ALLA 500 EURO.
“OLEME TEENUSE HINDA TURUL NII POSITSIONEERINUD, ET SELLE KUUTASU OLEKS ODAVAM, KUI SEKRETÄR,” LISAB ETTEVÕTTE TEGEVJUHT MADIS LAAS HINNAPOLIITIKA SELGITUSEKS.
ESMASE INSTALLEERIMISE PUHUL LISANDUB KA SEADMETE HIND.

Niivõrd mahukasse ettevõtmisesse on juba kaasatud ja kaasatakse lisaks ka investoreid.  “Kvaliteetse toote tegemine võtab aega ja raha ja kui endal kõike seda raha ei ole, siis tuleb kaasata investoreid ja seda me täna ka teeme.”

Madise sõnul on tark tegutseda koos Eesti tipp-professionaalidega. “LHV on innustunud meie tootest ja meie kiidame nende professionaalsusest. Meil on nendega tekkinud hea koostöövaim ja LHV juhtimisel oleme ettevõttesse uut ringi raha tõstmas.” 

Pärast kolme aastat katsetamist ollakse valmis tulema turule. Valmisolek, et lisada süsteemi ca 100 maja ühe kuu jooksul on tänaseks päevaks olemas. Hetkel on süsteem aktiivselt kasutuses umbes 10-s majas ja septembris tuleb lisa.

“Tänaseks oleme jõudnud tasemele, kus me räägime maailma tippfirmadega.”

Ideaalne oleks paigaldada süsteem ehituse lõppjärgus ning pakkuda uutele üürnikele kohe täislahendust. Kuid seda on võimalik paigaldada ka vanematesse majadesse. “Vaatame hooneid sellise pilguga, et ca 10 aastat vanu maju saame üsna kergelt üle viia moderniseeritud ja targemale lahendusele. Seda juhul, kui meid ootavad ees juba platvormile integreeritud läbipääsusüsteemid. Meie süsteem on üsna kergesti installeeritav,” lubab Madis Laas. 

Täna ollakse valmis, et hakata jõuliselt turule tulema. Oma koduturuks peab ettevõte Euroopat ja plaanid on suured. “Tänaseks oleme jõudnud tasemele, kus me räägime läbipääsusüsteemide maailma tippfirmadega. Meid respekteeritakse ja neid kõnetab see, mida me oleme suutnud luua. See on meie jaoks suur saavutus.”

Ninja Solutions aitab viia büroohooned uuele tasemele

2021.AASTAL KERKIB TALLINNA KESKLINNA MAAKRI TÄNAVALE MOODNE BÜROOHOONE SKYON. MAJAS VÕETAKSE KASUTUSELE INDOOR.NINJA SÜSTEEM TÄISFUNKTSIONAALSUSES – LIFTIDE JUHTIMINE, LUKUSÜSTEEMID JA PAKIAUTOMAADID, PLUSS KÜLALISTE VASTUVÕTMINE.
“SKYONIGA LOOME MAJA KASUTAJATELE TÄIESTI UUE KVALITEEDITASEME,” ÜTLEB CAPITAL MILL OÜ PARTNER JA SKYONI PROJEKTI ÜKS EESTVEDAJATEST TANEL SAMUEL.
“SELLEKS, ET TEHA MIDAGI UUDSET, PEAD SA MÕTLEMA TEISTMOODI JA TEGEMA OTSUSEID, MIS KUJUNDAVAD TULEVIKKU,” SELGITAB TA MIKS NAD VALISID KOOSTÖÖPARTNERITEKS JUST INDOOR.NINJA.
“TEHNOLOOGIA ARENEB, SAADES AINA ROHKEM IGAPÄEVASE ELU OSAKS. OLEME VÕTNUD EESMÄRGIKS PAKKUDA SKYONI ÜÜRNIKELE MEIE HOONE MOODSAT JA TURVALIST KASUTUSKOGEMUST. KOOSTÖÖS NINJAGA SAAMEGI ME SEDA TEHA: PAKKUDA MEIE UUES MAJAS MUGAVUST JA TURVALISUST TÄIESTI UUEL TASEMEL,” LUBAB TA.