Noored

Kevad Belle Saarepera teab, mida ettevõtlikud noored lugema peaksid

3 minuti lugemine

Alustame taas LHV raamatukogus leiduva kirjanduse tutvustamist. Lugemist väärt ja noorel lugejal rahamaailmas orienteeruda aitavad teoseid otsib üles, loeb läbi ja tutvustab LHV noorte mõttepanga liige Kevad Belle Saarepera, kellele tulevad juba järgmisest korrast alates appi ka tuntud Eesti inimesed, kes samuti raamatutest inspiratsiooni ammutavad. 

Kevad Belle Saarepera on LHV noorte Mõttepanga liige, kes loeb igas kuus keskmiselt kolm raamatut. Kevad leiab, et raamatud on üheks paremaks enesearenduse viisiks. Esiteks on võimalik kaante vahelt kerge vaevaga omandada informatsiooni, milleni jõudmine võis autoril võtta kogu elu, ning teiseks on lugemisest pikas perspektiivis kindlasti rohkem kasu, kui sama aja kulutamine Instagramis scrollimisele.  Siin on Kevade oktoobrikuu raamatusoovitused.

“Ratsionaalne emotsionaalsus” 

Alar Ojastu

“Tunnustus on heade tulemuste eeldus, mitte tagajärg!” on Alar Ojastu hüüdlause ning tänapäeval on just see elementaarne loogika üheks määravaks erinevuseks edukate ja mitte nii edukate ettevõtete vahel. Alar Ojastu on tuntud eelkõige oma koolituste ning eneseabi ja juhtimisalase blogi kaudu.

“Ratsionaalne emotsionaalsus” on täis fakte, numbreid, motivatsiooni, inspiratsiooni ja inimlikkust ning isegi, kui sa pole juht, on see raamat kindlasti lugemist väärt! Kaante vahelt leiab lisaks silmaringi arendavale infole kasulikke nippe ja reaalset strateegiat, kuidas oma seniseid tulemusi (ükskõik mis alal) parandada. Seda me ju noortena otsimegi!

“TED Talks: The Official TED Guide to Public Speaking” 

Chris Anderson

Kas Sinu unistus on paari aasta pärast oma maailma parandavat ideed miljonitele inimestele tutvustada? Harjutad igal hommikul peegli ees oma enesekindlat esinemist ja veedad oma pühapäeva õhtuid TED Talke vaadates? Kui jah, siis oled sa arvatavasti juba seda raamatut lugenud. Aga kui sa veel ei ole kõike nii detailselt ette mõelnud, vaid tahad alustuseks õppida esinemiskunsti põhimõtted ja salanippe, siis on see raamat sulle kindlasti abiks.

Raamatust leiad häid näpunäiteid, kuidas teha nii, et sinu vestluskaaslane sind huviga kuulaks. Süstematiseeritud ülesehitus ja elulised näited teevad raamatu lugemise eriti lihtsaks ja kaasahaaravaks ning kuna kommunikatsioon on selle sajandi üks olulisemaid ellujäämise oskuseid, siis soovitan sügavalt. 

“Factfulness” 

Hans Rosling

Kindlasti oled kuulnud, kuidas tegelikult enamus populatsiooni elab ilma elektri, vee ja toiduta või kuidas maailm muutub ajaga aina halvemaks ja süngemaks kohaks. Kui vaadata aga otsa ametlikult esitatud faktidele, mis on kättesaadavad kõigile, siis selgub, et 80% maailma elanikkonnast omab elektrile ligipääsu, Kanadal on ligi 2 korda rohkem CO2 väljaheidet inimese kohta kui Hiinas ja palju muud. Nagu ka raamatu nimi ütleb, siis „Factfulness” räägib faktidest ja sellest kuidas ja miks saavad meedias enim päevakaja eelkõige dramaatilised sündmused ning annab näpunäiteid, kuidas edaspidi uut informatsiooni avatud meelega lugeda. 

LHV raamatukogu

Kõikidel LHV Panga ja LHV Varahalduse klientidel on võimalik laenutada väärt kirjandust LHV Raamatukogust. Usume, et raamatute lugemine mitte ainult ei rikasta vaimselt või arenda meie väljendusoskust, vaid on suurepärane viis iseseisvalt areneda ja õppida. 
Soovime tuua lugemisharjumuse noortele lähemale.